Aktualności Witaj!
Warsztaty tańca jazzowego z Romą Łęcką - 8 maja 2011
Witajcie!

W związku z przedłużającym się z powodów technicznych startem grupy regularnej lyrical jazz — zapraszamy Was na


WARSZTATY TAŃCA JAZZOWEGOPoziom warsztatów jest otwarty, progresywny program sprawi, że odnajdą się na nim zarówno osoby początkujące jak i bardziej średnio-zaawansowane.

Warsztaty mogą stanowić jednorazową przygodę, jednakże pomyślane są jako wstęp do regularnych zajęć, dlatego podczas warsztatów będziecie mogli zapoznać się ogólnie z tą techniką oraz sposobem prowadzenia zajęć przez Romę.

Zajęcia rozpoczną się od półgodzinnej rozgrzewki, na której poznamy podstawy klasyki i popracujemy nad rozciągnięciem ciała. Lyrical jazz, tak jak inne formy jazzu i współczesnego opiera się na podstawach klasyki (baletu), dlatego poznanie ich jest tak ważne. Następnie przejdziemy do układu choreograficznego, ułożonego pod konkretną muzykę, w którym będziemy akcentować muzykę i niektóre słowa. Warsztaty zakończymy chwilą relaksu dla ciała i umysłu.


Kiedy: 8 maja 2011, godz.11.00 — 14.00

Miejsce: Poznań, al. Niepodległości 8a
w Domu Kultury Kolejarza, Szkoła Tańca Adam Czub & Olininus

Sala baletowa — na parterze, wejście od al. Niepodległości przy przystanku autobusowym

Dla orientacji wywieszę informację na kolejnych drzwiach, w które należy wchodzić.

Cena: 50zł

Zapisy i informacje w zakładce kontakt
Akademia Artystyczna BLANCARI


Roma Łęcka

Swoją artystyczno-sceniczną przygodę zaczynała w teatrze dramatycznym i to właśnie popchnęło ją w stronę tańca. Ta forma wyrażania emocji stała się zarówno jej pasją, jak i stylem życia. Jako młoda tancerka bardzo szybko zaczęła się rozwijać pod opieką choreografa Piotra Bańkowskiego. To dzięki niemu i założonemu przez niego Teatrowi Tańca Zakręconego, w którym do dziś tańczy, poznała nie tylko co to jest hip-hop i jazz, ale także break dance, poppin?, lockin?, wackin?, house oraz modal underground i taniec klasyczny. Kształciła się u takich osobistości jak Jean Claude Marignale, Thierry Verger, Rasheed, Andrzej Adamczak, Ewa Sobiak, Małgorzata Ziółkowska. Wciąż odczuwając głód tańca i rozwoju, pojawia się na wielu warsztatach, a ucząc — zaraża swoją pasją innych.

 18-4-2011, godz. 16:37:47

Akademia Artystyczna Blancari powstała latem 2009 r. jako pokłosie wielu działań organizacyjnych służących popularyzacji tańca brzucha w Poznaniu. Od samego początku zajęła się nauką i promowaniem tańca arabskiego, ale wkrótce pojawiły się kolejne pomysły.

Taniec orientalny pozostaje oczywiście główną sferą działalności Akademii, najintensywniej też rozwijaną. Możesz się o tym przekonać, poznając arkana tańca pod okiem naszych instruktorek. Ich taneczne CV znajdziesz na naszej stronie, w zakładce „Instruktorki”.

Taniec brzucha (taniec orientalny, taniec arabski) to doskonała forma relaksu, ale też sposób na utrzymanie dobrej kondycji ciała. Płynne ruchy przy orientalnej muzyce kształtują sylwetkę, stopniowo rozciągając i wzmacniając mięśnie oraz poprawiając elastyczność kręgosłupa, zmęczonego dźwiganiem ciężarów czy siedzeniem przy komputerze. Wzrost poziomu endorfin sprawia, że stresy dnia codziennego odpływają, poprawia się nastrój i ogólna samoocena.


Dołącz do nas na Facebooku!Kanał RSS Kanał RSS


stat4u