Aktualności Witaj!
"Rowerem po drzewach" czyli jak tańczyłyśmy na miejskim dniu dziecka
W minioną niedzielę, czyli 29 maja 2001, grupa tancerek Akademii Artystycznej BLANCARI, pod nazwą Zespół Tańca Orientalnego HAMSA, miała wyjątkową przyjemność zatańczyć dla dzieci na Placu Wolności w ramach imprezy „Rowerem po drzewach”. W galerii znajdziecie już album z fotkami — zapraszamy!
 2-6-2011, godz. 21:24:59

Akademia Artystyczna Blancari powstała latem 2009 r. jako pokłosie wielu działań organizacyjnych służących popularyzacji tańca brzucha w Poznaniu. Od samego początku zajęła się nauką i promowaniem tańca arabskiego, ale wkrótce pojawiły się kolejne pomysły.

Taniec orientalny pozostaje oczywiście główną sferą działalności Akademii, najintensywniej też rozwijaną. Możesz się o tym przekonać, poznając arkana tańca pod okiem naszych instruktorek. Ich taneczne CV znajdziesz na naszej stronie, w zakładce „Instruktorki”.

Taniec brzucha (taniec orientalny, taniec arabski) to doskonała forma relaksu, ale też sposób na utrzymanie dobrej kondycji ciała. Płynne ruchy przy orientalnej muzyce kształtują sylwetkę, stopniowo rozciągając i wzmacniając mięśnie oraz poprawiając elastyczność kręgosłupa, zmęczonego dźwiganiem ciężarów czy siedzeniem przy komputerze. Wzrost poziomu endorfin sprawia, że stresy dnia codziennego odpływają, poprawia się nastrój i ogólna samoocena.


Dołącz do nas na Facebooku!Kanał RSS Kanał RSS


stat4u