Aktualności Witaj!
Nasze tancerki w grupie pierwszych w Polsce instruktorek z państwowymi uprawnieniami!
Mamy dla Was fantastyczną wiadomość. W miniony weekend dwie tancerki Akademii Artystycznej BLANCARI: Blancari i Dalia odebrały państwowe legitymacje instruktorskie oraz unijne certyfikaty, uprawniające do nauczania tańca orientalnego. Uprawnienia takie nadano w Polsce po raz pierwszy i otrzymało je 13 polskich tancerek, w tym dwie z Poznania.

To ważne wydarzenie, ponieważ wreszcie uznano naszą dyscyplinę w Ministerstwie Sportu. A co to daje naszym kursantkom i kursantom? Przede wszystkim gwarancję, że zajęcia prowadzą instruktorki, które ukończyły kursy instruktorskie, a ich wiedza i umiejętności zostały zweryfikowane obszernymi egzaminami teoretycznymi i praktycznymi. To gwarancja bezpieczeństwa zajęć i wysokiego poziomu nauczania. Zwłaszcza, że nauczycielami podczas kursu byli światowej sławy pedagodzy tańca orientalnego: Wael Mansour (Egipt), Nasra Emam (Egipt), Sumaya- Juhenia Lovgina (Białoruś), Margarita Darina (Rosja).

Tym radośniej zapraszamy na zajęcia! Nowy, wakacyjny grafik już na dniach! 7-6-2011, godz. 13:54:59

Akademia Artystyczna Blancari powstała latem 2009 r. jako pokłosie wielu działań organizacyjnych służących popularyzacji tańca brzucha w Poznaniu. Od samego początku zajęła się nauką i promowaniem tańca arabskiego, ale wkrótce pojawiły się kolejne pomysły.

Taniec orientalny pozostaje oczywiście główną sferą działalności Akademii, najintensywniej też rozwijaną. Możesz się o tym przekonać, poznając arkana tańca pod okiem naszych instruktorek. Ich taneczne CV znajdziesz na naszej stronie, w zakładce „Instruktorki”.

Taniec brzucha (taniec orientalny, taniec arabski) to doskonała forma relaksu, ale też sposób na utrzymanie dobrej kondycji ciała. Płynne ruchy przy orientalnej muzyce kształtują sylwetkę, stopniowo rozciągając i wzmacniając mięśnie oraz poprawiając elastyczność kręgosłupa, zmęczonego dźwiganiem ciężarów czy siedzeniem przy komputerze. Wzrost poziomu endorfin sprawia, że stresy dnia codziennego odpływają, poprawia się nastrój i ogólna samoocena.


Dołącz do nas na Facebooku!Kanał RSS Kanał RSS


stat4u