Aktualności Witaj!
Jesień w Akademii
Jesień w Akademii rozpoczęła się bardzo intensywnie. Najpierw dwie instruktorki, Blancari i Dalia, pojechały uczyć się od największego Mistrza tańca orientalnego- Mahmouda Redy, który szczęśliwie dla polskich tancerek zagościł w Polsce. Mahmoud Reda (80 lat i wciąż uczy!) to tancerz, choreograf, a także etnograf. Uważany jest za twórcę scenicznych form tradycyjnych egipskich tańców. Razem z solistką swojego zespołu, Faridą Fahmy — bardzo istotnie wpłynął na dzisiejszy kształt tańca orientalnego.

Na zdjęciu: Blancari i Mahmoud Reda


Po powrocie do Poznania rozpoczęły się intensywne przygotowania do nowego sezonu — i tak oto w zakładce Kursy regularne pojawiło się kilka propozycji zajęć tańca brzucha zarówno w Poznaniu, jak i Gnieźnie, gdzie działa już intensywnie grupa naszych kursantek.

Zapraszamy na zajęcia i warsztaty!

Dołącz do nas i poczuj się orientalną księżniczką!

 1-10-2010, godz. 20:21:23

Akademia Artystyczna Blancari powstała latem 2009 r. jako pokłosie wielu działań organizacyjnych służących popularyzacji tańca brzucha w Poznaniu. Od samego początku zajęła się nauką i promowaniem tańca arabskiego, ale wkrótce pojawiły się kolejne pomysły.

Taniec orientalny pozostaje oczywiście główną sferą działalności Akademii, najintensywniej też rozwijaną. Możesz się o tym przekonać, poznając arkana tańca pod okiem naszych instruktorek. Ich taneczne CV znajdziesz na naszej stronie, w zakładce „Instruktorki”.

Taniec brzucha (taniec orientalny, taniec arabski) to doskonała forma relaksu, ale też sposób na utrzymanie dobrej kondycji ciała. Płynne ruchy przy orientalnej muzyce kształtują sylwetkę, stopniowo rozciągając i wzmacniając mięśnie oraz poprawiając elastyczność kręgosłupa, zmęczonego dźwiganiem ciężarów czy siedzeniem przy komputerze. Wzrost poziomu endorfin sprawia, że stresy dnia codziennego odpływają, poprawia się nastrój i ogólna samoocena.


Dołącz do nas na Facebooku!Kanał RSS Kanał RSS


stat4u