Aktualności Witaj!
Zaśnieżyło!
Witajcie!

Za oknem mnóstwo śniegu, który jak widać, przedostał się na naszą stronę :)

Ale nam zima nie straszna, więc nieustannie szykujemy dla Was nowe taneczne niespodzianki!

Już niedługo — 19 grudnia 2010 — warsztaty z Naimą; radosny taniec nubijski oraz wyczekiwany wykład o historii i gatunkach tańca orientalnego. Szczegóły w zakładce Zajęcia -> Warsztaty.

Za kilka dni pojawią się też informacje o warsztatach, które planujemy na nowy rok. Arkana arabskich rytmów będzie można zgłębiać pod okiem samego Abu Kadara, a Kasia Wronka zaprosi wszystkich na gorące karnawałowe warsztaty z południową nutką.

Zapraszamy!

 5-12-2010, godz. 19:53:46

Akademia Artystyczna Blancari powstała latem 2009 r. jako pokłosie wielu działań organizacyjnych służących popularyzacji tańca brzucha w Poznaniu. Od samego początku zajęła się nauką i promowaniem tańca arabskiego, ale wkrótce pojawiły się kolejne pomysły.

Taniec orientalny pozostaje oczywiście główną sferą działalności Akademii, najintensywniej też rozwijaną. Możesz się o tym przekonać, poznając arkana tańca pod okiem naszych instruktorek. Ich taneczne CV znajdziesz na naszej stronie, w zakładce „Instruktorki”.

Taniec brzucha (taniec orientalny, taniec arabski) to doskonała forma relaksu, ale też sposób na utrzymanie dobrej kondycji ciała. Płynne ruchy przy orientalnej muzyce kształtują sylwetkę, stopniowo rozciągając i wzmacniając mięśnie oraz poprawiając elastyczność kręgosłupa, zmęczonego dźwiganiem ciężarów czy siedzeniem przy komputerze. Wzrost poziomu endorfin sprawia, że stresy dnia codziennego odpływają, poprawia się nastrój i ogólna samoocena.


Dołącz do nas na Facebooku!Kanał RSS Kanał RSS


stat4u