Warsztaty
Muzyka arabska dla tancerek czyli wykład Blancari nareszcie w Poznaniu. W rozmiarze XXL. 7-8 lutego 2014 |
---|
Po Krakowie (dwukrotnym) i Wrocławiu (raz, ale kolejny raz w kwietniu 2015 — wydanie specjalne dla tribalek) pora, abym i w Poznaniu poopowiadała Wam o arabskiej muzyce. Pytając o ten warsztat — niejednokrotnie sugerowałyście mi poruszenie konkretnych kwestii, stąd — poszalejemy. I tym razem będzie to naprawdę warsztato-wykład w maxi rozmiarze. 2 dni — razem 8 godzin. Dużo wiedzy, dużo muzyki, dużo obrazów. Na pewno wyniesiecie z niego materiały do przyswajania jeszcze przez długi czas. Przyda się sprawny długopis i zeszyt do notowania. Warsztaty mają charakter wykładu z prezentacją multimedialną. Kiedy? 7-8 lutego 2015 godz: 11-15 (z malutkimi przerwami) Program: Sobota 7 lutego 2015 1) Trochę ważnego nudziarstwa czyli istotne pojęcia muzyczne: czym się różni rytm od metrum, co to jest tempo, akcent, fraza, motyw i co z tym powinna zrobić tancerka. 2) Zarys historii muzyki arabskiej — część wybitnie nastawiona na tancerki, czyli dla porządku zaznaczymy najważniejsze punkty w historii, ale rozwiniemy szerzej te czasy, z których pochodzi muzyka do naszego tańca. Gatunki muzyczne a taneczne. Muzyka artystyczna, folklorystyczna i rozrywkowa. Klasyka muzyczna a klasyka taneczna. 3) Tajemniczy maqam — co to jest, jak działa i dlaczego ten sam utwór w jednym wykonaniu „dziwnie brzmi”, a w innym całkiem po europejsku 4) .Instrumenty muzyczne, ich wykorzystanie i znaczenie w muzyce i tańcu. Niedziela 8 lutego 2015 1) Rytm dla początkujących — różne sposoby zapisu i odczytywania rytmów orientalnych 2) Przegląd podstawowych rytmów spotykanych w tańcu arabskim (malfuf, maksum, masmudi saghir, masmudi kebir, saidi, ayub/zaar). 3) Przegląd innych rytmów spotykanych w tańcu orientalnym: (saudi, zaffa, chiftetelli, wahda, rumba masri, samai, karshillama, turkish roman, fellahi i inne ) W punktach 2 i 3 skupimy się nie tylko na prezentacji samego rytmu, ale przeanalizujemy, w jakich gatunkach może się pojawić i co z nim należy zrobić. 4) Ćwiczenia w rozpoznawaniu rytmów 5) Skąd wziąć muzykę do tańca czyli prezentacja najważniejszych twórców i wykonawców muzyki arabskiej. Cennik: Full pass: 100zł Day pass: 70zł Zapisy: info@blancari.pl Rezerwacją miejsca jest mail zgłoszeniowy oraz wpłata zaliczki w wysokości 50%. Reszta kwoty do 2 lutego. Zapraszam serdecznie! Prowadzenie: Blancari — Blanka Rische |
UWAGA! Jeżeli nie zaznaczono inaczej, zapisów na warsztaty dokonać można pod adresem e-mail Akademii lub za pośrednictwem formularza kontaktowego (patrz: Kontakt).
Poziomy warsztatów określone są orientacyjnie dla osób, które zaczynały tańczyć „od zera”. Jeśli tańczysz krócej, ale czujesz, że Twoje umiejętności odpowiadają danemu poziomowi — również zapraszamy. W razie wątpliwości możesz zapytać swoją instruktorkę lub napisać do nas.
Poziomy warsztatów określone są orientacyjnie dla osób, które zaczynały tańczyć „od zera”. Jeśli tańczysz krócej, ale czujesz, że Twoje umiejętności odpowiadają danemu poziomowi — również zapraszamy. W razie wątpliwości możesz zapytać swoją instruktorkę lub napisać do nas.