Aktualności Witaj!
Uroczyste zakończenie sezonu w Akademii Artystycznej BLANCARI
Z wielką radością zapraszamy Was na uroczysty pokaz, podsumowujący dwuletnią działalność

Akademii Artystycznej BLANCARI


Poznań
18 czerwca 2011

godz. 19.00

miejsce: Sala Widowiskowa Domu Kultury Kolejarza,
al. Niepodległości 8a, IIp

WSTĘP WOLNY ZA OKAZANIEM ZAPROSZENIA

ze względu na ograniczoną przepisami liczbę osób

(rezerwacja zaproszeń już teraz info@blancari.pl — odbiór po 1 czerwca)


W programie:

Popisy naszych kursantek, instruktorek i gości:

grupa początkująca
grupa choreograficzno-rekwizytowa
grupa seniorek
Zespół Tańca Orientalnego HAMSA

solistki:

Blancari
Dalia (kapsel)
Ilona
*Joanna*
Ewelina (kirkewrozka)
Majidah
Zuzanna (Młoda)

goście specjalni:

Marta Nowicka
AbirPodczas pokazu pojawi się wiele gatunków
od arabskiej klasyki przez folklor po turecki pop.

Woale, laseczki, świeczki, fanveile, melaya leff.

Bedlehy, galabije, kaftany, słodkie sukienusie i dżinsy.

Feeria barw i dźwięków.

I dabka


:)

Zapraszamy!
  23-5-2011, godz. 13:09:14

Warsztaty tańca jazzowego z Romą Łęcką - 8 maja 2011
Witajcie!

W związku z przedłużającym się z powodów technicznych startem grupy regularnej lyrical jazz — zapraszamy Was na


WARSZTATY TAŃCA JAZZOWEGOPoziom warsztatów jest otwarty, progresywny program sprawi, że odnajdą się na nim zarówno osoby początkujące jak i bardziej średnio-zaawansowane.

Warsztaty mogą stanowić jednorazową przygodę, jednakże pomyślane są jako wstęp do regularnych zajęć, dlatego podczas warsztatów będziecie mogli zapoznać się ogólnie z tą techniką oraz sposobem prowadzenia zajęć przez Romę.

Zajęcia rozpoczną się od półgodzinnej rozgrzewki, na której poznamy podstawy klasyki i popracujemy nad rozciągnięciem ciała. Lyrical jazz, tak jak inne formy jazzu i współczesnego opiera się na podstawach klasyki (baletu), dlatego poznanie ich jest tak ważne. Następnie przejdziemy do układu choreograficznego, ułożonego pod konkretną muzykę, w którym będziemy akcentować muzykę i niektóre słowa. Warsztaty zakończymy chwilą relaksu dla ciała i umysłu.


Kiedy: 8 maja 2011, godz.11.00 — 14.00

Miejsce: Poznań, al. Niepodległości 8a
w Domu Kultury Kolejarza, Szkoła Tańca Adam Czub & Olininus

Sala baletowa — na parterze, wejście od al. Niepodległości przy przystanku autobusowym

Dla orientacji wywieszę informację na kolejnych drzwiach, w które należy wchodzić.

Cena: 50zł

Zapisy i informacje w zakładce kontakt
Akademia Artystyczna BLANCARI


Roma Łęcka

Swoją artystyczno-sceniczną przygodę zaczynała w teatrze dramatycznym i to właśnie popchnęło ją w stronę tańca. Ta forma wyrażania emocji stała się zarówno jej pasją, jak i stylem życia. Jako młoda tancerka bardzo szybko zaczęła się rozwijać pod opieką choreografa Piotra Bańkowskiego. To dzięki niemu i założonemu przez niego Teatrowi Tańca Zakręconego, w którym do dziś tańczy, poznała nie tylko co to jest hip-hop i jazz, ale także break dance, poppin?, lockin?, wackin?, house oraz modal underground i taniec klasyczny. Kształciła się u takich osobistości jak Jean Claude Marignale, Thierry Verger, Rasheed, Andrzej Adamczak, Ewa Sobiak, Małgorzata Ziółkowska. Wciąż odczuwając głód tańca i rozwoju, pojawia się na wielu warsztatach, a ucząc — zaraża swoją pasją innych.
  18-4-2011, godz. 16:37:47

Na przednówku!
Jak widać słońce przegoniło już śnieg z naszej strony. Jednocześnie trwają prace, by wraz z przebudzeniem przyrody — obudzić w Was nowe taneczne energie.

Już niedługo wiosenny grafik zajęć regularnych ze zmianami. Największe zmiany w grupie choreograficzno — rekwizytowej, w której jako instruktor pojawi się lubiana i ceniona przez Was Marta Nowicka. Będą też zajęcia z tańca klasycznego i przygotowania do zakończenia roku 18 czerwca 2011.

A tymczasem — przyjmijcie zaproszenie na warsztaty z fanveilami z Martą Nowicką. Szczegóły w zakładce Zajęcia -> Warsztaty.

Do zobaczenia!
  15-3-2011, godz. 11:57:06

Karnawałowy pakiet oszczędnościowy na warsztaty!
Witajcie!


Karnawał wokół, ciało aż rwie się do tańca. Dlatego Akademia Artystyczna BLANCARI przygotowała dla Was specjalny pakiet oszczędnościowy na warsztaty tańca brzucha.

Już teraz możecie mieć 13 godzin tańca z Kasią Wronką i Abu Kadarem za jedyne 320zł (oszczędzacie 70zł!)


Wystarczy zapisać się na obydwa warsztaty przed 5 lutego 2011!

Szczegóły warsztatów TUTAJ

Zapraszamy!
  10-1-2011, godz. 15:24:20

Akademia Artystyczna Blancari powstała latem 2009 r. jako pokłosie wielu działań organizacyjnych służących popularyzacji tańca brzucha w Poznaniu. Od samego początku zajęła się nauką i promowaniem tańca arabskiego, ale wkrótce pojawiły się kolejne pomysły.

Taniec orientalny pozostaje oczywiście główną sferą działalności Akademii, najintensywniej też rozwijaną. Możesz się o tym przekonać, poznając arkana tańca pod okiem naszych instruktorek. Ich taneczne CV znajdziesz na naszej stronie, w zakładce „Instruktorki”.

Taniec brzucha (taniec orientalny, taniec arabski) to doskonała forma relaksu, ale też sposób na utrzymanie dobrej kondycji ciała. Płynne ruchy przy orientalnej muzyce kształtują sylwetkę, stopniowo rozciągając i wzmacniając mięśnie oraz poprawiając elastyczność kręgosłupa, zmęczonego dźwiganiem ciężarów czy siedzeniem przy komputerze. Wzrost poziomu endorfin sprawia, że stresy dnia codziennego odpływają, poprawia się nastrój i ogólna samoocena.


Dołącz do nas na Facebooku!


nawigacja
123456789101112 13 1415

Kanał RSS Kanał RSS


stat4u