Aktualności Witaj!
Nasze tancerki w grupie pierwszych w Polsce instruktorek z państwowymi uprawnieniami!
Mamy dla Was fantastyczną wiadomość. W miniony weekend dwie tancerki Akademii Artystycznej BLANCARI: Blancari i Dalia odebrały państwowe legitymacje instruktorskie oraz unijne certyfikaty, uprawniające do nauczania tańca orientalnego. Uprawnienia takie nadano w Polsce po raz pierwszy i otrzymało je 13 polskich tancerek, w tym dwie z Poznania.

To ważne wydarzenie, ponieważ wreszcie uznano naszą dyscyplinę w Ministerstwie Sportu. A co to daje naszym kursantkom i kursantom? Przede wszystkim gwarancję, że zajęcia prowadzą instruktorki, które ukończyły kursy instruktorskie, a ich wiedza i umiejętności zostały zweryfikowane obszernymi egzaminami teoretycznymi i praktycznymi. To gwarancja bezpieczeństwa zajęć i wysokiego poziomu nauczania. Zwłaszcza, że nauczycielami podczas kursu byli światowej sławy pedagodzy tańca orientalnego: Wael Mansour (Egipt), Nasra Emam (Egipt), Sumaya- Juhenia Lovgina (Białoruś), Margarita Darina (Rosja).

Tym radośniej zapraszamy na zajęcia! Nowy, wakacyjny grafik już na dniach!

  7-6-2011, godz. 13:54:59

"Rowerem po drzewach" czyli jak tańczyłyśmy na miejskim dniu dziecka
W minioną niedzielę, czyli 29 maja 2001, grupa tancerek Akademii Artystycznej BLANCARI, pod nazwą Zespół Tańca Orientalnego HAMSA, miała wyjątkową przyjemność zatańczyć dla dzieci na Placu Wolności w ramach imprezy „Rowerem po drzewach”. W galerii znajdziecie już album z fotkami — zapraszamy!


  2-6-2011, godz. 21:24:59

Uroczyste zakończenie sezonu w Akademii Artystycznej BLANCARI
Z wielką radością zapraszamy Was na uroczysty pokaz, podsumowujący dwuletnią działalność

Akademii Artystycznej BLANCARI


Poznań
18 czerwca 2011

godz. 19.00

miejsce: Sala Widowiskowa Domu Kultury Kolejarza,
al. Niepodległości 8a, IIp

WSTĘP WOLNY ZA OKAZANIEM ZAPROSZENIA

ze względu na ograniczoną przepisami liczbę osób

(rezerwacja zaproszeń już teraz info@blancari.pl — odbiór po 1 czerwca)


W programie:

Popisy naszych kursantek, instruktorek i gości:

grupa początkująca
grupa choreograficzno-rekwizytowa
grupa seniorek
Zespół Tańca Orientalnego HAMSA

solistki:

Blancari
Dalia (kapsel)
Ilona
*Joanna*
Ewelina (kirkewrozka)
Majidah
Zuzanna (Młoda)

goście specjalni:

Marta Nowicka
AbirPodczas pokazu pojawi się wiele gatunków
od arabskiej klasyki przez folklor po turecki pop.

Woale, laseczki, świeczki, fanveile, melaya leff.

Bedlehy, galabije, kaftany, słodkie sukienusie i dżinsy.

Feeria barw i dźwięków.

I dabka


:)

Zapraszamy!
  23-5-2011, godz. 13:09:14

Warsztaty tańca jazzowego z Romą Łęcką - 8 maja 2011
Witajcie!

W związku z przedłużającym się z powodów technicznych startem grupy regularnej lyrical jazz — zapraszamy Was na


WARSZTATY TAŃCA JAZZOWEGOPoziom warsztatów jest otwarty, progresywny program sprawi, że odnajdą się na nim zarówno osoby początkujące jak i bardziej średnio-zaawansowane.

Warsztaty mogą stanowić jednorazową przygodę, jednakże pomyślane są jako wstęp do regularnych zajęć, dlatego podczas warsztatów będziecie mogli zapoznać się ogólnie z tą techniką oraz sposobem prowadzenia zajęć przez Romę.

Zajęcia rozpoczną się od półgodzinnej rozgrzewki, na której poznamy podstawy klasyki i popracujemy nad rozciągnięciem ciała. Lyrical jazz, tak jak inne formy jazzu i współczesnego opiera się na podstawach klasyki (baletu), dlatego poznanie ich jest tak ważne. Następnie przejdziemy do układu choreograficznego, ułożonego pod konkretną muzykę, w którym będziemy akcentować muzykę i niektóre słowa. Warsztaty zakończymy chwilą relaksu dla ciała i umysłu.


Kiedy: 8 maja 2011, godz.11.00 — 14.00

Miejsce: Poznań, al. Niepodległości 8a
w Domu Kultury Kolejarza, Szkoła Tańca Adam Czub & Olininus

Sala baletowa — na parterze, wejście od al. Niepodległości przy przystanku autobusowym

Dla orientacji wywieszę informację na kolejnych drzwiach, w które należy wchodzić.

Cena: 50zł

Zapisy i informacje w zakładce kontakt
Akademia Artystyczna BLANCARI


Roma Łęcka

Swoją artystyczno-sceniczną przygodę zaczynała w teatrze dramatycznym i to właśnie popchnęło ją w stronę tańca. Ta forma wyrażania emocji stała się zarówno jej pasją, jak i stylem życia. Jako młoda tancerka bardzo szybko zaczęła się rozwijać pod opieką choreografa Piotra Bańkowskiego. To dzięki niemu i założonemu przez niego Teatrowi Tańca Zakręconego, w którym do dziś tańczy, poznała nie tylko co to jest hip-hop i jazz, ale także break dance, poppin?, lockin?, wackin?, house oraz modal underground i taniec klasyczny. Kształciła się u takich osobistości jak Jean Claude Marignale, Thierry Verger, Rasheed, Andrzej Adamczak, Ewa Sobiak, Małgorzata Ziółkowska. Wciąż odczuwając głód tańca i rozwoju, pojawia się na wielu warsztatach, a ucząc — zaraża swoją pasją innych.
  18-4-2011, godz. 16:37:47

Na przednówku!
Jak widać słońce przegoniło już śnieg z naszej strony. Jednocześnie trwają prace, by wraz z przebudzeniem przyrody — obudzić w Was nowe taneczne energie.

Już niedługo wiosenny grafik zajęć regularnych ze zmianami. Największe zmiany w grupie choreograficzno — rekwizytowej, w której jako instruktor pojawi się lubiana i ceniona przez Was Marta Nowicka. Będą też zajęcia z tańca klasycznego i przygotowania do zakończenia roku 18 czerwca 2011.

A tymczasem — przyjmijcie zaproszenie na warsztaty z fanveilami z Martą Nowicką. Szczegóły w zakładce Zajęcia -> Warsztaty.

Do zobaczenia!
  15-3-2011, godz. 11:57:06

Akademia Artystyczna Blancari powstała latem 2009 r. jako pokłosie wielu działań organizacyjnych służących popularyzacji tańca brzucha w Poznaniu. Od samego początku zajęła się nauką i promowaniem tańca arabskiego, ale wkrótce pojawiły się kolejne pomysły.

Taniec orientalny pozostaje oczywiście główną sferą działalności Akademii, najintensywniej też rozwijaną. Możesz się o tym przekonać, poznając arkana tańca pod okiem naszych instruktorek. Ich taneczne CV znajdziesz na naszej stronie, w zakładce „Instruktorki”.

Taniec brzucha (taniec orientalny, taniec arabski) to doskonała forma relaksu, ale też sposób na utrzymanie dobrej kondycji ciała. Płynne ruchy przy orientalnej muzyce kształtują sylwetkę, stopniowo rozciągając i wzmacniając mięśnie oraz poprawiając elastyczność kręgosłupa, zmęczonego dźwiganiem ciężarów czy siedzeniem przy komputerze. Wzrost poziomu endorfin sprawia, że stresy dnia codziennego odpływają, poprawia się nastrój i ogólna samoocena.


Dołącz do nas na Facebooku!


nawigacja
1234567891011 12 131415

Kanał RSS Kanał RSS


stat4u